26.9 C
Κυριακή, 23 Ιουνίου, 2024

Αυλαία με τεσσάρα – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ο Θρύλος ήταν καταιγιστικός στο πρώτο 45λεπτο, όταν και επιτεύχθηκαν όλα τα γκολ του αγώνα. Οι παίκτες του Συλαϊδόπουλου ξεκίνησαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν με το Κασέμι στο 8’.

Η αντίδραση και η ισοφάριση του Παναιτωλικού είχε σαν αποτέλεσμα νέα «ερυθρόλευκη» αντεπίθεση με τους Κασέμι (23’) και Κουτσογούλα (29’) να αποκαθιστούν γρήγορα την τάξη ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Έξι λεπτά πριν την συμπλήρωση των 45, ο Ιμπαγάσα διαμόρφωσε το τελικό 4-1 αφού στο β’ μέρος ο ρυθμός έπεσε.

Ο Ολυμπιακός τερμάτισε στην 8η θέση με 33 βαθμούς.

Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Κυριαζής, Αρσενίδης, Χρήστου (67’ Σαββάκης), Κωστούλας (67’ Φίλος), Κουτσίδης, Πρεκατές, Ιμπαγάσα (70’ Κυρσανίδης), Κασέμι, Παπακανέλλος (55’ Συρμής), Κουτσογούλας, Πετρόπουλος (70’ Πατήρας).