24.5 C
Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024

Απρέπεια Κριστιάνο Ρονάλντο: Έκανε νόημα πως… κοιμούνται οι συμπαίκτες του

Διασυρμός της Αλ Νασρ απ’ την Αλ Χιλάλ στον τελικό Super Cup της Σαουδικής Αραβίας, με τον CR7 να εκθέτει τους συμπαίκτες του κάνοντας την κίνηση πως κοιμούνται ενώ παιζόταν το ματς.

Το γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο λίγο πριν το ημίχρονο, έδωσε προβάδισμα στην Αλ Νασρ στον τελικό του Super Cup της Σαουδικής Αραβίας. Όμως η συνέχεια ήταν εφιαλτική για τον Πορτογάλο και την ομάδα του. Μέσα σε 17 λεπτά η Αλ Χιλάλ σκόραρε τέσσερις φορές. Δύο ο Μίτροβιτς, ένα ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς κι ένα ο Μάλκομ.

Το τελικό 4-1 είναι μια βαριά ήττα, με τον Κριστιάνο να έχει έντονο εκνευρισμό και να τον δείχνει προς όλους. Ακόμη και για τους συμπαίκτες του, τους οποίους… έβγαλε στη σέντρα μπροστά στους φιλάθλους.

Ο CR7 με τη χαρακτηριστική κίνηση που κάνει και ο Στεφ Κάρι όταν… βάζει για ύπνο τους αντιπάλους, έδειξε σε όλους πως αποκοιμήθηκαν οι συμπαίκτες του. Μία άκρως προσβλητική χειρονομία για τους ποδοσφαιριστές της Αλ Νασρ.

Μάλιστα δεν έμεινε εκεί, καθώς έδειξε στους συμπαίκτες του πως τα έχουν… κάνει πάνω τους!

Όσο για τους θεατές της αναμέτρησης, άρχισαν να τον πικάρουν φωνάζοντας ρυθμικά το όνομα του Λιονέλ Μέσι!