24 C
Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου, 2024

Απίστευτο παιχνίδι στο ACTION 24, «ψυχωμένη» ανατροπή του Ψυχικού επί του Μίλωνα

Φοβερά πράγματα έγιναν στο παιχνίδι ανάμεσα στο Ψυχικό και τον Μίλωνα που διεξήχθη στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Elite League και το οποίο είδατε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε από τη συχνότητα του Action 24. Η ομάδα των βορείων προαστίων έκανε μια επική ανατροπή, γυρνώντας από το -15 και το 36-51 του ημιχρόνου για να φτάσει σε μια σπουδαία εντός έδρας νίκη με 76-73 στη μάχη που δίνει για την παραμονή της στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι έκαναν μια ασύλληπτη αντεπίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 25-5, βελτιώνοντας ραγδαία την άμυνά τους και «πετώντας φωτιές» στην επίθεση χάρη στο εξαιρετικό ποσοστό τους από την περιφέρεια. Στην τελευταία περίοδο, το παιχνίδι απέκτησε χαρακτήρα σωστού ντέρμπι με τους φιλοξενούμενους να έχουν την ευκαιρία να στείλουν το ματς στην παράταση, όμως το τελευταίο τρίποντο που επιχείρησαν δεν είχε τύχη και έτσι το Ψυχικό πήρε ένα ροζ φύλλο αγώνα από… χρυσάφι.

Πλέον, βρίσκεται στην 14η θέση της βαθμολογικής κατάταξης με ρεκόρ 7-17 αναμένοντας τα αποτελέσματα των ουραγών Αμύντα και Αίαντα Ευόσμου, με τις δύο τελευταίες θέσεις να οδηγούν στον απευθείας υποβιβασμό. Την ίδια στιγμή, ο Μίλωνας έχασε σημαντικό έδαφος για να προσεγγίσει την πρώτη τριάδα πέφτοντας στο 14-10 αλλά παρόλα αυτά, μένοντας σε απόσταση βολής και διατηρώντας μια καλή θέση στην πρώτη οκτάδα που οδηγεί στα Playoffs της ανόδου.

Τα δεκάλεπτα: 19-26, 36-51, 61-56, 76-73

Ανά δεκάλεπτο: 19-26, 17-25, 25-5, 15-17