19.7 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Έχασε κι έμπλεξε ο ΠΑΣ Γιάννινα

Με γκολ του Λάρσον ο ΟΦΗ νίκησε 1-0 στους «Ζωσιμάδες» τον ΠΑΣ Γιάννινα για τη 2η αγωνιστική των πλέι άουτ κι έφερε σε δύσκολη θέση τους Ηπειρώτες, που ισοβαθμούν με τη Λαμία.

Το σκορ στην πρωτεύουσα της Ηπείρου άνοιξε (κι έκλεισε) στο 20ό λεπτό, όταν ο Λάρσον έγινε αποδέκτης του συνδυασμού των Ντίκο, Τσιλιανίδη και με αριστερό σουτ εκτέλεσε τον Τσιντώτα.

Το γκολ μούδιασε τους γηπεδούχους και στο 66΄ ο Τσιντώτας σταμάτησε τον Ντίκο σε τετ-α-τετ στο 66ο λεπτό, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έχασαν τη μεγάλη ευκαιρία τους για να ισοφαρίσουν όταν η κεφαλιά του Εραμούσπε σε κόρνερ του Νίνη έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μανδά.

Πλέον, η ομάδα του Θανάση Στάικου συμπλήρωσε 11 αγώνες χωρίς νίκη (έξι ισοπαλίες, πέντε ήττες) και μπήκε σε περιπέτεια αναφορικά με την παραμονή της.